120.000 zł zamiast odmowy odszkodowania dla 11 latka

Po raz kolejny EuCO S.A. z sukcesem wsparło rodziców poszkodowanego w wypadku chłopca uzyskując kwotę 120.000 zł.

W 2004 roku, 11-letni wówczas syn Państwa N. został potrącony przez samochód osobowy, w wyniku czego doznał rozległych obrażeń ciała, na skutek których wpadł w trwały stan wegetatywny. Od tamtej chwili wymaga stałej opieki osób trzecich i nie jest w stanie nawiązywać normalnych relacji z najbliższymi, ze względu na całkowity brak kontaktu z otoczeniem.

Wypadek oraz jego następstwa był dla naszych Klientów ogromną tragedią, która zupełnie zmieniła ich dotychczasowe życie. Od 14 lat rodzice całkowicie poświęcają swoje życie synowi. Ani na chwilę nie mogą przestać myśleć o tym, co się z nim dzieje. Ich jedyny syn już nigdy nie wstanie z łóżka, nigdy nie porozmawia z nimi, nie pomoże, a w przyszłości nie będą mogli liczyć na wsparcie z Jego strony, bo nigdy nie będzie On zdrowym, prawidłowo funkcjonującym mężczyzną. Ta myśl odbiera im radość i szczęście. Utracili prawo do utrzymania więzi emocjonalnej z synem.

W lutym 2016 roku w imieniu Klientów, wysłano do towarzystwa ubezpieczeniowego zgłoszenie żądania wypłaty zadośćuczynienia z tytułu naruszenia dobra osobistego rodziców, jakim jest prawo do cieszenia się niezakłóconym życiem rodzinnym. Otrzymaliśmy decyzję odmowną, stąd też sprawa o zapłatę świadczenia została skierowana na drogę postępowania sądowego. W czerwcu 2018 roku, Sąd zasądził na rzecz naszych Klientów łączną kwotę w wysokości 120.000 zł (uwzględniającą 40% przyczynienia się bezpośrednio Poszkodowanego do zaistnienia szkody) tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną w wyniku wypadku krzywdę w postaci naruszenia dobra osobistego, jakim jest prawo do cieszenia się niezakłóconym życiem rodzinnym.

Przyznana kwota 120.000 zł ma na celu kompensatę nie tyle doznanego przez rodziców bólu, związanego ze stanem syna, co przedwczesnego zerwania więzi rodzinnej między nimi, gdyż więź między rodzicem, a dzieckiem jest wartością niematerialną, która stanowi dobro osobiste podlegające ochronie.

Wyrok nie jest prawomocny.

I dołącz do nas:

https://www.facebook.com/eucopl

https://www.youtube.com/EuCOTV
https://google.com/+EucoPl

Aby być na bieżąco śledź aktualności na naszej stronie.

Historie Naszych Sukcesów
Co mówią o nas klienci

Wypadki zdarzają się w najmniej....

Wypadki zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Państwa firmę polecił mi kolega. Teraz wiem, że współpraca z Państwem była najlepszą decyzją w moim „drugim" życiu – tym po wypadku. Warto walczyć o swoje! Bardzo dziękuję!

Jarek Z. Skierniewice

Pracownicy EuCO mają ludzkie odruchy...

Pracownicy EuCO mają ludzkie odruchy, co w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza. Rozumieją problemy zwykłego człowieka i starają się każdemu pomóc tak jak potrafią najlepiej. Nawet najmniejsze odszkodowanie może podreperować budżet rodzinny, a tym samym zminimalizować skutki traumatycznych przeżyć. Moja wdzięczność jest ogromna. Dziękuję wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w pozytywne rozstrzygnięcie mojej sprawy.

Paweł. Cz. Stalowa Wola

Doceniam firmy, które nastawione są...

Doceniam firmy, które nastawione są nie na zysk, ale na pomoc ludziom, którzy potrzebują wsparcia. Jeszcze dwa lata temu nie widziałem sensu życia. W wypadku straciłem obydwie nogi i dla mnie był to koniec świata. Dziś jestem szczęśliwym mężem i ojcem, dzięki czemu są takie dni (a nawet tygodnie!), w których zapominam, że jestem niepełnosprawny. Jesteście WIELCY!

Mikołaj S. Warszawa

Gdy trudno wyrazić swoją wdzięczność a...

Gdy trudno wyrazić swoją wdzięczność a wszystkie, nawet te największe słowa wydają się nieodpowiednie, wystarczy powiedzieć: Dziękuję za pozytywne załatwienie sprawy, za miłe i serdeczne rozmowy telefoniczne, za wszystko to co otrzymałam od Was Państwo.

Z poważaniem. Halina M.

Darmowa Analiza Odszkodowania

EuCO.pl Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.